سه شنبه، 15 مرداد 1398 00:00 کد مقاله : 13980515002
سیروس بزمی
اختتامیه شهرستانی جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان بهمئی با حضور جمعی از مسئولین و دانشگاهیان و مردم فرهنگ دوست این شهرستان در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ...
اختتامیه شهرستانی جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان بهمئی با حضور جمعی از مسئولین و مردم برگزار گردید + عکس

 به گزارش پایگاه خبری رهیافت جنوب، اختتامیه شهرستانی جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان بهمئی با حضور جمعی از مسئولین و دانشگاهیان و مردم فرهنگ دوست این شهرستان در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

فرماندار شهرستان بهمئی در ابتدای این مراسم ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این جشنواره کتابخوانی در استان و شهرستان گفت: پیشرفت و توسعه هرجامعه از مسیر فرهنگ عبور می کند و کتاب و کتابخوانی شروعی مهم در توسعه فرهنگی و مقدمه ای اساسی در پیشبرد اهداف مهم اجتماعی، سیاسی و اقتصادی هر ملتی است.

حکمت اله سنایی با اشاره به حضور پرشور مردم شهرستان بهمئی در جشنواره های مهم کتابخوانی نظیر جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مغتنمی برای آشنایی بیشتر مردم با کرامات ائمه اطهار به ویژه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و زندگانی آن امام همام است و شرکت ۲۰۷۰ نفر از مردم شهرستان بهمئی خود گویای ارادت ویژه مردم به آن بزرگوار است.

علی رضا جشنی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهمئی نیز در این مراسم گفت: کتابداران ۶ کتابخانه عمومی در شهرستان بهمئی برای برگزاری باشکوه این جشنواره تمام تلاش خود را کردند و مشارکت ۲۰۷۰ نفر از مردم حاصل تلاش این زحمتکشان بی ادعا است. در نهایت ۱۲ برگزیده از سوی دبیرخانه این جشنواره انتخاب شدند که امروز و دراین مراسم از آن ها تجلیل خواهد شد.

گفتنی است، اجرای نمایش «معجزه» به کارگردانی حسن کریم نژاد با موضوع کرامات حضرت امام رضا(ع)، اجرای گروهی صلوات خاصه،  شعر خوانی و دکلمه خوانی از برنامه های جنبی این مراسم بود.

 همچنین در این مراسم علاوه بر اهدای جوایز برگزیدگان اصلی جشنواره، ۱۵۰ جایزه و بسته فرهنگی به کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه های عمومی که در جشنواره شرکت کرده بودند، اهدا شد.

مقداد ولایتی، نسیبه جبریان، آرزو حیاتی، ریحانه شمعی خشاب، رویا جاودان پور، شادی جشیره نژادی، ابوذر جاویدی، مهدی سجادی، اسماعیل مهدوی فرد، عباس پروازی، حامد دیو جان و علی رضا محمدی برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رده های سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال از شهرستان بهمئی بودند.

تصاویر تکمیلی:

................................................اختتامیه شهرستانی جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان بهمئی با حضور جمعی از مسئولین و مردم برگزار گردید + عکس

نظر جدید
پربازدیدها