چهارشنبه، 02 بهمن 1398 23:22 کد خبر : 13981102003
سیروس بزمی
دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد: سیاست تان، سیاست پیشگیری باشد و چنانچه ضعفی وجود دارد تلاش نمائید برطرف شود.
آیین تودیع و معارفه دادستان قدیم و جدید شهرستان بهمئی برگزار گردید + جزئیات

به گزارش پایگاه خبری رهیافت جنوب، امروز چهارشنبه دوم بهمن ماه در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  با حضور سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، اعضای شورای تامین و شورای اداری، خانواده  معظم شهداء و قشرهای مختلف مردم حجت الاسلام محمد صدرا ادیبان بعنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب شهرستان بهمئی معارفه شد و از زحمات سیف الله احمدی پور دادستان پیشین تقدیر گردید.


بنا به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد؛ سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به نمایندگی از دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان در این آئین، ایام عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) و شهادت سپهبد شهید سلیمانی و مدافعین حرم را تسلیت گفت.
دادستان مرکز استان:
دادستان مرکز استان با اظهار اینکه حال و هوای این روزهای کشور ما حال و هوای سلیمانی شده است، به سخنرانی مقام معظم رهبری در نمازهفته جمعه گذشته تهران اشاره  نمود و افزود:حسب فرمایشات ولی امر مسلمین جهان، نگاه ما به سردار سلیمانی نباید نگاه به یک فرد باشد، بلکه سردار سلیمانی یک مکتب و ایدئولوژی است باید بررسی کنیم که چرا یک معجزه ی بزرگ در این زمان اتفاق افتاده است . چرا الان متوجه شویم که سلیمانی که بود؟ و چه کرد؟ و شهادتش چه اثری در جامعه ما گذاشت؟ معجزه بود چون با شکوهترین تشییع جنازه را از خلقت  آدم ابوالبشر تا کنون خلق کرده است.
وی گفت: مردم آمدند و آن شکوه را آفریدند.
دادستان مرکز استان با اشاره به اینکه شهید سلیمانی حلقه ی مفقوده ی مدیریت ماست و مسیری را روشن کرد بیان داشت: شهید سلیمانی با مدیریت جهادی و اخلاصی که داشت، با بودجه اندک چه کرد و دلیلی که دلهای ما از خبر شهادت سردار سلیمانی لرزید این بود که احساس  کردیم دشمن با به شهادت رساندن این سردار سپاه اسلام ،امنیت ما را زد.


ملک حسینی گفت:اگر ما در انجام کارهایمان اخلاص داشته باشیم خداوند ما را در نزد مردم  عزیز خواهد کرد.
وی در جمع مردم شهرستان بهمئی ادامه داد: حضور فرمانده در دل میدان باعث شد که همراهانش عاشقانه در کنارش بجنگند و به شهادت برسند ، بنابراین ما مسئولان و مدیران اگر توفیق خدمت پیدا کردیم باید شکرگزار باشیم.سلیمانی سهم خواهی نکرد که سردار دلها شد.
 دادستان مرکز استان در ادامه اظهار داشت: آقای احمدی پور8 سال در این شهرستان خدمت کردند و در شهرستان چرام به عنوان رئیس دادگستری شهرستان چرام از خدمات وی بهره مند خواهم شد.
 وی با اظهار این که راز ماندگاری سردار سلیمانی مردم داری و بین مردم بودن بود به دادستان جدید شهرستان بهمئی توصیه نمود : دادستان محترم هوای ضعفا و فقیران را داشته باشند افرادی هستندکه دستشان به هیچ جا بند نیست و جزء خدا کسی را ندارند،شایسته است دادستان هوای این افراد را داشته باشد.
ملک حسینی در ادامه افزود: دادستان در ارتباط با مدیران و ادارات را در جهت خدمت به مردم تقویت نماید از حقوق مردم حفاظت نموده و هم بر ادارات بخاطر خدمت به مردم به عنوان مدعی العموم نظارت نمایند.
دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه تصریح کرد: سیاست تان، سیاست پیشگیری باشد و چنانچه ضعفی وجود دارد تلاش نمائید برطرف شود .
وی تأکید کرد:چنانچه با پیشگیری و تذکر و همراهی خدای نکرده مدیری،به خاطر زر و زور نخواستند اشتباه شان را کوتاه کنند برخورد کنید ، و در حفاظت از حقوق بیت المال کوتاهی نکنید.
سید علی ملک حسینی مردم شهرستان بهمئی را وفادار به نظام ذکر نمود و در خصوص انتخابات اظهار کرد: انتخابات نماد عینی حقوق عامه است، ما مؤظف به حفاظت و حراست از آن هستیم، خط قرمز ما نظم و امنیت در این زمینه است و در شور و شعور انتخاباتی و حضور حداکثری مردم تلاش کنید هر کس در هر مقام و هر مسئولیتی بخواهد مخل نظم و امنیت باشد برخورد قاطع و اثرگذار داشته باشید.
رئیس  دادگستری شهرستان:
در این آیین حجت الاسلام علی سعیدی رئیس  دادگستری شهرستان در سخنانی از حضور مسئولان و مردم قدردانی نمود.


وی در بخشی از سخنان خود یاد و خاطره سپهبد شهید سردار سلیمانی و شهدای همراهش را گرامی داشتند وی گفت: ابوالمهدی المهندس شهید همراه سپهبد سلیمانی، سردار سلیمانی دیگری در عراق بود.
سعیدی موفقیت های این حوزه قضایی را منوط به همکاری ریش سفیدان و معتمدین با دستگاه قضایی دانست و افزود : این بزرگان در کنار دادستان تلاش های ارزنده ای را برای حفظ نظم و امنیت شهرستان انجام دادند.
دادستان قبلی شهرستان بهمئی:
سید سیف الله احمدی پوردادستان قبلی شهرستان بهمئی نیز در این آئین گفت:قوه قضائیه قصد دارد ازکلیه امکانات و ظرفیت های قانونی جهت اجرای قانون استفاده کند.


وی با بیان اینکه شهرستان  بهمئی قبیله ای و عشیره ای می باشد و درخصوص نفوذ ریش سفیدان و متنفذین گفت: ریش سفیدان و متنفذین یکی از بازوان قوه قضائیه در این شهرستان می باشند. در طی 8 سال در جمع مردم خونگرم شهرستان بهمئی با تلاش این بزرگواران برقرای بخشی از امنیت مدیون این عزیزان است و این مردم را فراموش نخواهم کرد.
احمدی پور در پایان گفت: در این آئین نیامدم گزارش عملکرد دهم. بلکه هدفم تقدیر و تشکر از مردم بود اگر موفقیتی بوده مرهون تلاش های ارزنده معتمدین و ریش سفیدان شهرستان بهمئی بوده است.
دادستان جدید شهرستان:
حجت الاسلام محمد صدرا ادیبان دادستان جدید این شهرستان در سخنان کوتاهی با اظهار اینکه در کنار همکارانی خدمت کردم که بی ریا بودند ،افزود: افتخار می کنم که برای ادامه ی خدمت، خدمت مردم غیور، بزرگ و دلاور بهمئی رسیدم .


 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهمئی با اظهار این که خدمت تحت حاکمیت اسلام و مکتب اسلام یک افتخار برای بزرگان ماست ادامه داد: ما باید شکرگزار جمهوری اسلامی ایران باشیم و بتوانیم این امانتی که  به ما واگذار شده به دیگری بسپاریم، از مصادیق حفظ این امانت، حفظ کرامت مردم است.
وی در ادامه گفت: این کرامت زمانی حفظ خواهد شد که رفتار و قلم ما بر مبنای اجرای صحیح عدالت باشد.
ادیبان ادامه داد: حفظ کرامت مردم با اجرای عدالت است و اگر آن را اجرا کردیم به عدالت رفتار کرده ایم.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهمئی با اظهار این که بنده عضو هیئت اجرایی انتخابات استان نیز هستم در این خصوص گفت: انتخابات و تک تک آراء مردم امانت است که باید از آن صیانت کنیم ما باید ای امانت را به درستی تحویل دهیم.
 در پایان این آئین از زحمات آقای سید سیف الله احمدی پور تقدیر و محمد صدرا ادیبان که تا قبل از این ،معاون دادستان عمومی انقلاب مرکز استان بود ،به عنوان دادستان جدید شهرستان بهمئی معرفی شد.

آیین تودیع و معارفه دادستان قدیم و جدید شهرستان بهمئی برگزار گردید + جزئیاتآیین تودیع و معارفه دادستان قدیم و جدید شهرستان بهمئی برگزار گردید + جزئیات

نظر جدید

پربازدیدها