شنبه، 02 فروردین 1399 20:09 کد خبر : 13990102004
سید مصطفی گنجی
رییس روابط عمومی و مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: در روز اول فروردین تعداد ۱۲۳ نفر لز هموطنان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.
کرونا همچنان می‌تازد؛ فوت ۱۲۳ هموطن در روز اول فروردین

به گزارش پایگاه خبری رهیافت جنوب از دهدشت، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به فوت 123نفر در روز اول فروردین اعلام کرد: تاکنون ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۵۵۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۶۳۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

 

کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و فوت ناشی از آن در کشور بیان کرد: بر اساس نتایج و یافته های آزمایشگاهی، از ظهر دیروز تا امروز ۹۶۶ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۰۶۱۰ نفر افزایش یافت.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه هفت هزار و ۶۳۵ نفر از بیماران کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

 

جهانپور گفت: متاسفانه با جان باختن ۱۲۳ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۵۵۶ نفر رسید.

 

وی درباره موارد جدید بیماران کووید ۱۹ در کشور به تفکیک استان‌ها اظهار کرد:


🔹تهران ۲۳۲ نفر

🔸قم ۲۰ نفر

🔹گیلان ۵۷ نفر

🔸اصفهان ۱۰۱ نفر

🔹البرز ۵۵ نفر

🔸مازندران ۲۸ نفر

🔹قزوین ۵۹ نفر

🔸گلستان ۶ نفر

🔹خراسان رضوی ۵۷ نفر

🔸فارس ۲۲ نفر

🔹لرستان ۳۴ نفر

🔸آذربایجان شرقی ۷۲ نفر

🔹خوزستان ۳۱ نفر

🔸یزد ۵۲ نفر

🔹زنجان ۳۵ نفر

🔸کردستان ۷ نفر

🔹اردبیل ۶ نفر

🔸کرمانشاه ۵ نفر

🔹کرمان ۸ نفر

🔸همدان ۲۷ نفر

🔹سیستان و بلوچستان ۵ نفر

🔸چهارمحال و بختیاری ۲ نفر

🔹ایلام ۱۸ نفر

🔸آذربایجان غربی ۱۴ نفر

🔹کهگیلویه و بویراحمد ۱۲ نفر

🔸خراسان شمالی ۱ نفر

 

 شامل موارد جدید ابتلا به این ویروس است. استان‌هایی که نام آنها در لیست نیست، در طول ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید کووید ۱۹ در آنها گزارش نشده است.

 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیان کرد: برای قضاوت در مورد کاهش آمار یا نزولی شدن ابتلا هنوز زمان مناسبی نیست. آنچه به نظر می‌رسد، در روزهای اخیر در برخی استان‌ها با توجه به همکاری مردم شاهد روند کاهش ابتلا بودیم و امیدواریم با استمرار این مشارکت و مراقبتی که از طرف مردم انجام می‌شود، این روند ادامه داشته باشد.

 

جهانپور افزود: تا صبح امروز بیش از ۳۰ میلیون نفر از مردم از طریق سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کرده و خوداظهاری کرده‌اند.

 

 طرح بیماریابی کرونا بسیار بزرگ است و امیدواریم با مشارکت مردم، این طرح به عنوان یک الگو در کشورهای دیگر تعمیم پیدا کند.

 

نظر جدید

پربازدیدها