چهارشنبه، 26 آذر 1399 14:20 کد خبر : 13990926002
امین روانان
نماینده بویراحمد، دنا و مارگون با بیان اینکه برای دسترسی دانش آموزان محروم به آموزش مجازی و تأمین تجهیزات آموزش مجازی ۴۰۰ میلیارد پیش بینی شده، گفت: افزایش بودجه دانشگاه فرهنگیان در لایحه بودجه 1400 پیگیری می شود.
جزئیات پیگیری سهم آموزش و پرورش در بودجه 1400

به گزارش پایگاه خبری رهیافت جنوب نماینده کمیسیون آموزش در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ از تدوین پیشنهادی برای ارتقای بودجه دسترسی دانش آموزان محروم به آموزش مجازی و تأمین تجهیزات آموزش مجازی (تبلت) تا یک هزار میلیارد تومان خبر داد.

 

مهدی روشنفکر درباره ارزیابی خود از لایحه بودجه 1400 در حوزه آموزش و پرورش، اظهار کرد: رتبه‌بندی معلمان و ارتقاء وضعیت معیشتی فرهنگیان، کمک به تامین سخت‌افزار و نرم افزارها و تامین تبلت و دسترسی آسان و رایگان برای آموزش‌های مجازی دانش آموزان و دانشجویان و موضوع اعمال مدرک از جمله مسائلی است که در بودجه 1400 دنبال خواهیم کرد.


نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی که با خانه ملت سخن می گفت ، ادامه داد: افزایش بودجه دانشگاه فرهنگیان و تقویت این دانشگاه و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان از جمله مواردی است که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ به جد دنبال می‌کنیم و سعی خواهیم کرد که هر دو سطح نیازهای فرهنگیان و دانش آموزان را در این مهم‌ترین سند مالی اولین سال قرن پوشش دهیم.
اعتبارات تبلت دانش آموزان را از چه محلی می‌توان تأمین کرد؟  


وی یادآور شد: برای موضوع دسترسی دانش آموزان محروم به آموزش مجازی و تأمین تجهیزات آموزش مجازی (تبلت) فقط ۴۰۰ میلیارد دیده شد که کفایت نمی‌کند و باید درآمدهای جدیدی مثل پیش بینی از محل فروش اینترنت و مالیات موسسات موضوع ماده ۷۸ قانون تنظیم دولت پیش بینی کنیم و می توانیم تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان از این محل تامین مالی کنیم و جهت تامین تبلت و نرم افزارهای آموزشی پیش بینی کنیم.


روشنفکر یادآور شد: همچنین تکلیف وزارت ارتباطات به هوشمندسازی مدارس و زیرساخت‎های ارتباطی را که در برنامه ششم توسعه آمده را باید در قانون بودجه پیش ببریم تا دو موضوع هوشمندسازی مدارس و پوشش دهی اینترنت در مناطق محروم عملیاتی و شفاف شود.

 


نماینده کمیسیون آموزش در کمیسیون تلفیق بودجه 1400 ادامه داد: مسئله تغذیه خوابگاه‌های دانش آموزی و عدم تناسب سرانه دانش آموز شبانه روزی با دانشجویان نیز موضوعی است که باید در بودجه 1400 به آن توجه شود.

 

انتهای پیام/

نظر جدید

پربازدیدها