جمعه، 20 اسفند 1400 22:21 کد خبر : 14001220001
سید یعقوب رضوی
اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن کشور طی این بازدید گفت: با پیگیری حاج ابراهیم متینیان نماینده‌ی مردم شریف رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی از وزارت نفت؛ احداث ۲۰۰ باب منزل مسکونی برای نیازمندان و فاقد مسکن در روستاها«با اولویت ۱۳۰ باب منزل در رامهرمز و ۷۰ باب منزل در رامشیر»/ اجرای طرح هادی در ۷۰ روستای رامهرمز و رامشیر تا خردادماه ۱۴۰۱ /حدود ۲۰۰ کیلومتر شبکه و خط انتقال گاز به روستاهای فاقد گاز، بهسازی و مرمت بازارچه ۱۷ شهریور و قیر رایگان صورت گرفت.
بازدید رئیس بنیاد مسکن کشور باحضور حاج ابراهیم متینیان از روستاهای رامهرمز و رامشیر

به گزارش «پایگاه خبری رهیافت جنوب»، پنج‌شنبه 19 اسفندماه 1400، اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با حضور حاج ابراهیم متینیان نماینده‌ی مردم شریف رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی، حسین جنتی مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان و هیئت همراه، حجت‌الاسلام موسوی امام جمعه رامهرمز، عبدالرضا احسانی نیا فرماندار رامشیر، هرمز بهاروند فرماندار رامهرمز، بخشداران تابعه و تنی چند از مسئولان شهرستانی در محل سالن اجتماعات فرمانداری رامهرمز برگزار و در برخی از روستاهای شهرستان‌های رامهرمز و رامشیر بازدیدی بعمل آوردند.

 

اکبر نیکزاد در خصوص گازرسانی به روستاهای این دو شهرستان افزود: در بحث گازرسانی روستاهایی که فاقد گاز هستند با پیگیری حاج ابراهیم متینیان نماینده مردم منطقه در مجلس از وزارت نفت، حدود ۲۰۰ کیلومتر شبکه و خط انتقال گاز اجرا می شود و در نهایت به ورودی روستاها می رسد.


رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: همچنین قرار بر این شد که در روستاهای زیر ۲۰ خانوار که فاقد طرح هادی بودند، طرح هادی به فوریت تهیه شود و مردم برای استفاده از نعمت گاز مشکلی نداشته باشند.

 

نیکزاد تصریح کرد: با پیگیری حاج متینیان نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و وزارت نفت، مبالغ خوبی برای اجرای طرح هادی روستاها در نظر گرفته شده و همچنین قیر رایگان نیز عنایت مجلس شورای اسلامی بود که در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.


وی ادامه داد: اعتباراتی نیز از طریق دولت تامین شده و طی بررسی هایی که به عمل آمده است، تعداد زیادی روستا وجود دارد که در خصوص اجرای طرح هادی (جوی، جدول و آسفالت) با مشکل مواجه بودند و قرار بر این شد که تا خردادماه سال آینده، اجرای طرح هادی ۷۰ روستا را در دو شهرستان رامشیر و رامهرمز داشته باشیم.


🔰مهمترین موضوعات و شرح مصوبات، دستگاه اجرا کننده و مهلت اجراء عبارتند از:

1. مقرر گردید: کلیه روستاهای شهرستانهای رامهرمز و رامشیر که فاقد طرح هادی و یا تعیین محدوده می باشند در اسرع وقت توسط بنیاد مسکن استان ، طرح هادی و محدوده قانونی آنها طراحی و ابلاغ گردد. (بنیاد مسکن استان)در اسرع وقت

2. مقرر گردید: کلیه روستاهای هر دو شهرستان که از تاریخ تصویب طرح هادی آنها بیش از 10 سال گذشته است نسبت به بازنگری طرحهای هادی آنها توسط ادره کل بنیاد مسکن استان اقدام لازم به عمل آید. (بنیاد مسکن استان) در اسرع وقت

3. مقرر گردید: بهسازی تعداد 70 روستا که قبلاً لیست آنها تهیه گردیده و اعتبار آنها تأمین شده است تا خردادماه 1401 اجراء و به پایان برسد. (بنیاد مسکن استان و شهرستان 3ماه)

4. مقرر گردید: تعداد 200 باب منزل مسکونی برای افراد نیازمند و فاقد مسکن در روستاها« با اولویت ۱۳۰ منزل در رامهرمز و ۷۰ منزل در رامشیر» توسط بنیاد مسکن در روستاهای دو شهرستان طبق لیست که از ناحیه دو شهرستان معرفی می شود؛ احداث و تحویل گردد. (بنیاد مسکن) مستمر

5. مقرر گردید: تفاهم نامه فی مابین بیناد مسکن، میراث فرهنگی، راه و شهرسازی و سازمان همیاری شهرداریها و دهیاریها منعقد و بنیاد مسکن به عنوان مجری بهسازی و مرمت بازارچه 17 شهریور رامهرمز اجراء نماید.
ضمناً پیگیری انعقاد تفاهم نامه و تأمین اعتبار توسط بنیاد مسکن کشور انجام می شود. (بنیاد مسکن-راه و شهرسازی- سازمان همیاری ها) در اسرع وقت

نظر جدید

پربازدیدها