شنبه، 17 اردیبهشت 1401 18:17 کد خبر : 14010217001
سیروس بزمی
سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه مدیر شبکه بهداشت شهرستان بهمئی به مناسبت هفته سلامت/ هشدار به عادی انگاری درباره ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری رهیافت جنوب، هاشم طاهری قبل از خطبه های نماز جمعه به مناسبت هفته سلامت به سخنرانی پرداخت.

دکتر طاهری گفت: با توجه به اینکه فضای شهرستان با شناسایی هویت شهید گمنام بوی معنوی به خود گرفته است و حتما خداوند نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته است که مهمان عزیزی را در دل خود جای داده است.

مدیر شبکه بهداشت ادامه داد: سلامت جنبه های مختلفی دارد هم فردی، هم جسمی و هم روحی و همه ی ما به نحوی با آن درگیر هستیم.

وی گفت:یکی از شاخص های مهم سلامت بحث مشارکت مردمی است و هدف آن همه جامعه است،بحث مشارکت مردم در سلامت دارای اهمیت حیاتی و مهم است و اگر جامعه ای از نظر شاخص بهداشتی و سلامت انتظارات را برآورده نکرده نشانگر آن است که مشارکت مردم در سلامت پایین بوده است .
دکتر طاهری در ادامه افزود: آموزش نقش مهمی در سلامت دارد و جامعه سالم تغیر دهنده ذهن های سالم می باشد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان بهمئی با بیان اینکه امروزه بخش زیست محیطی تاثیر زیادی در حوزه سلامت دارد خواستار توجه بیشتر به محل زیست و بوم شد.

وی گفت: روز به روز شاهد افزایش دما در سطح زمین می باشیم که این امر نشانه خوبی برای سلامت نیست.

دکتر طاهری ادامه داد: شاهد آتش سوزی فراوان در محیط زیست هستیم که نیازمند توجه مردم و مسئولین است تا مخاطرات را کاهش دهیم.

وی گفت: می بایست در سوخت های فسیلی صرفه جویی کنیم.
مدیر شبکه بهداشت و درمان با هشدار به اینکه ویروس کرونا هنوز تمام نشده است و ما هنوز داریم بر اثر کرونا تلفات انسانی می دهیم خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم عادی انگاری در سطح جامعه شد .

دکتر طاهری خواستار استفاده از دوز چهارم واکسن کرونا برا جامعه هدف شد.
هفته سلامت از تاریخ ۱۷ اردیبهشت لغایت ۳۴ اردیبهشت می باشد گفتنی است شعار هفته سلامت(سلامت سیاره ما، سلامت ما) می باشد.

سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه مدیر شبکه بهداشت شهرستان بهمئی به مناسبت هفته سلامت/ هشدار به عادی انگاری درباره ویروس کروناسخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه مدیر شبکه بهداشت شهرستان بهمئی به مناسبت هفته سلامت/ هشدار به عادی انگاری درباره ویروس کرونا

نظر جدید

پربازدیدها