شنبه، 10 دی 1401 00:36 کد خبر : 14011010001
سیروس بزمی
مسئولان استان و شهرستان ابتدا باید مراقبت، مواظبت و پیشگیری میکردند، اطلاع رسانی میکردند که اینهمه گرفتاری برای مردم پیش نیاید، البته در نماز جمعه هشدارهای لازم داده شده بود.
وضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنند

به گزارش پایگاه خبری رهیافت جنوب، خطبه های این هفته نماز جمعه شهر لیکک به امامت حجت الاسلام اسماعیل صلواتی امام جمعه این شهر برگزار گردید.

حجت الاسلام صلواتی در ابتدای این خطبه ها گفت: خودم و همه ی شما عزیزان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش میکنم، تقوا کلید گشایش رحمت خداوند بر انسان و عالم هستی است، به جهت تناسب این ایام و روز جمعه به یک اصل در قرآن اشاره میکنیم و آن اصل این است که باید گذشته را آینه برای آینده دید تا دچار لغزش ها و اشتباهات گذشتگان نشویم. ۗ

وی گفت: یکی از عوامل زمینه ساز حادثه عاشورا خواص بی بصیرت بودند، کوتاهی این قشر از ادای رسالت و وظیفه بود،
اگر اینها در ادای وظیفه و رسالت خود به موقع عمل و حق را حمایت میکردند ما شاهد حادثه تلخ عاشورا نبودیم.
امام جمعه شهر لیکک گفت: بصیرت مرز مشخص کننده عوام از خواص است، بصیرت، قدرت تشخیص حق از باطل است و برای حمایت از حق به موقع اقدام کردن است.

وی افزود: جامعه مطلوب اسلام جامعه ای است که همه ی اعضای آن اهل بصیرت ،تجزیه و تحلیل مسائل بر اساس بصیرت باشند.

حجت الاسلام صلواتی در ادامه گفت: اگر حق شناخته نشود و ملاک های حق در جامعه معرفی نشود یک چنین جامعه ای اشخاص محور می‌شوند و نتیجه ی آن گمراهی است. لذا انحراف یک شخص زمینه ی انحراف هزاران نفر را فراهم میکند.

وی گفت: باید در جامعه حق و حاکمیت حق حرف اول را بزند، در این صورت جامعه کانون عوام فریبی ها ،ریاکاری ها ،جوسازی ها و موج آفرینی های فرصت طلبان نخواهد شد.

امام جمعه شهر لیکک گفت: تحریم های بی رحمانه و همه جانبه بر پروژه های اساسی، کشور را در محاصره اقتصادی قرار داد که از این طریق به دنبال متوقف کردن کشور و از کار انداختن تولید کشور هستند تا کشور فقیر و محتاج شود و مردم در مقابل اسلام و نظام اسلامی بایستند، در کنار این تحریم، لجن پراکنی ، دروغ و سیاه نمایی از دیگر ابزار های دشمن برای رسیدن به اهداف خود است.
وی ادامه داد: وضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند، مسئله اساسی کشور گرانی است، اعتماد به غرب مانع پیشرفت کشور شده است، در دهه ۹۰ مشخص شد که اعتماد به غرب حلال مشکلات کشور ما نیست، گره زدن مسائل کشور به رفع تحریم ها از معضلات بود.
حجت الاسلام صلواتی در همین رابطه ادامه داد: کم تدبیری مسئولان کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است و میتوان با فعالیت جهاد و کار انقلابی عقب ماندگی ها را جبران کرد. برای خنثی سازی تحریم ها باید برنامه منسجم داشت باید تولید ملی را تقویت کرد.

وی گفت: مسئولان باید با مردم صادق باشند و به وعده هایشان عمل کنند.

حجت‌الاسلام صلواتی در مورد تحولات و اقدامات در منطقه گفت: در هفته گذشته کنفرانس بغداد ۲ در اردن برگزار شد
یک سناریوی تازه برای ایران بود، فرانسه و غربی های میخواهند ایران را معادلات منطقه ای حذف کنند، به دنبال این هستن که وابستگی کشور عراق به ایران را کمتر کنند، غربی ها هوس بازگشت به منطقه غرب آسیا را دارند منتهی میخواهند مانع شوند که چین معادلات منطقه را به نفع خودش تغییر دهد، آنها از اینکه قدرت منطقه ای ایران وقدرت اقتصادی چین در غرب آسیا در کنار هم باشند نگران هستند
وی در همین رابطه افزود: نظام جمهوری اسلامی برای خنثی سازی این توطئه تدابیر لازم را اتخاذ خواهد کرد. مهم ترین ابزار غرب  برای به زانو درآوردن رقبا تروریسم اقتصادی است. ایران و روسیه در معرض تهاجم حمله اقتصادی غرب هستند، با تدابیر این دو کشور به دنبال به حداقل رساندن خسارت های این جنگ اقتصادی هستند. راه اندازی کریدور شمال -جنوب روابط تجاری ایران و روسیه را وارد فاز جدیدی کرده است که باعث توسعه تجارت بین دو کشور میشود، به دنبال یک مسیر آبی و راه آهن که از دریای خزر تا خلیج فارس و نهایتا به اقیانوس هند ختم میشود هستند. ایران بهترین مسیر برای روسیه جهت تعاملات تجاری با کشورهای حوزه خلیج فارس و هند است، احداث این مسیر برای مقابله با تحریم های غرب و دور زدن تحریم هاست.
اروپا و آمریکا نمی توانند مزاحمتی برای کشتی ها و مسیر های ریلی این مسیر ایجاد کنند، آمریکا تلاش می کند مسکو و تهران را از تحولات جهانی کنار بزند، امروزه غربی ها با بحران انرژی مواجهه هستند،مثلث ایران روسیه و چین همه ی رشته های غرب را پنبه خواهد  کرد.

امام جمعه شهر لیکک در مورد جنگ اوکراین و روسیه گفت: جنگ اوکراین به یک سالگی خودش نزدیک میشود، آمریکا به دنبال تداوم و ادامه ی این جنگ است که همه روسیه درگیر جنگ و ضعیف کند و هم اروپا ضعیف تر شود، این خطای محاسباتی آمریکا است. نتیجه ی نهایی این جنگ افول سریع تر ایالات متحده آمریکا است. رئیس جمهور آمریکا به اوکراین سفر و تحریم های بیشتری علیه روسیه تصویب کرده است.امروز مشخص شد که آمریکا تحولات جنگ اوکراین را کنترل میکند آنها میخواهند روسیه را زمین گیر کنند. هدف آمریکایی ها از این حمایت ها ایجاد یک دام جدید برای ادامه جنگ است. 

وی در ادامه با گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی، روز بصیرت و میثاق با ولایت گفت: تقارن حماسه ۹ دی با ارتحال مرحوم آیت الله مصباح و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی یک رویداد بصیرت یابی انقلابی را برای ماها بوجود آورده است. این تقارن زمانی آسمانی شدن عمار و مالک اشتر انقلاب یادآور یک نکته حکیمانه است که در زیارت اهل بیت عصمت و طهارت وجود دارد:
قَتَلَ اَللَّهُ مَنْ قَتَلَكَ بِالْأَيْدِي وَ اَلْأَلْسُنِ
جریان معادل دوتا حربه برای جنایت دارد :
یکی با شمشیر، تفنگ ،قتل و ترور شخص 
و دیگری با زبان ، تبلیغات رسانه شایعه پراکنی ترور شخصیتی و تحریف, اهل بیت برای مقابله با این حربه در میدان کارزار قدرت سخت و قدرت نرم جهاد تبیین را به این  اقدام نمودند.
حضرت علی(ع) در جنگ صفین دو سلاح شمشیر مالک اشتر و زبان بصیرت بخش عمار یاسر را داشتند.
آیت الله مصباح عمار یاسر انقلاب و حاج قاسم سلیمانی مالک اشتر و امروز همه ی رهروان راه انقلاب و نظام باید بدانند که  وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی آثار علامه مصباح در اختیار ما است برای اینکه بتوانیم عمار و مالک انقلاب باشیم باید در روح جسم و جان فکر و اندیشه ما با این دو شخصیت ملموس بشویم تا از یاری جبهه حق عقب نمانیم.
حجت‌الاسلام صلواتی در بحث ایام فاطمیه و برگزاری مراسمات در این ایام گفت: در این ایام فاطمیه از بانیان مجالس فاطمی ،هئیت های مذهبی شهرستان ،علما و روحانیت و طلاب جوانان و نوجوانان عزیز از مداحان روضه خوانان و و نهاد هایی که در برپایی مجالس فاطمی کمک کردند تقدیر و تشکر میکنم.

صحبت های پایانی امام جمعه شهر لیکک به بحث اخیر صندوق سرمایه‌گذاری و اتفاقاتی که در این مورد برای مردم در شهرستان افتاد، اختصاص یافت.

وی گفت: در مورد این مسئله ۵ مطلب را به محضر شما خوبان عرض میکنم.

۱)بنده مهمان ، برادر و دلسوز شما و از خود شما مردم هستم، از درد رنج ، ناراحتی غم و غصه شما ناراحت میشوم، بنده در مقابل شما نیستم، بلکه در کنار شما هستم، در این مدت هیچ گونه اظهار نظری(نه در تایید نه در رد) این سرمایه گذاری نکرده ام، اما الان از مردم حمایت میکنم، این مسئله در سطح کشور استان و شهرستان در نگاه مسئولان اجرایی قضایی و امنیتی یک مسئله مهم و با تمام توان در حال مدیریت هستند که مردم آسیب نبینند.

۲) مسئولان استان و شهرستان ابتدا باید مراقبت، مواظبت و پیشگیری میکردند، اطلاع رسانی میکردند که اینهمه گرفتاری برای مردم پیش نیاید، البته در نماز جمعه هشدارهای لازم داده شده بود.

۳) مردم باید با علم آگاهی اطلاعات دقیق، مشورت با منابع آگاه، استعلام از مراکز حقوقی، از افراد خبره نظرخواهی میکردند بعد سرمایه گذاری میکردند، چرا اینقدر راحت سرمایه ها و زحمات چندین ساله را بدون هیچ برنامه ای سرمایه گذاری کردند؟ 

۴) علت ورود مسئولان در این زمان این است که این صندوق در ۷-۸ ماه اخیر هیچ فعالیت صورت نگرفته است و همان پول دریافتی را به عنوان سود به مردم پرداخت میکردند. هر هفته حدود دو هزار نفر به صندوق اضافه میشد. مسئولان استان برای کمک به مردم و اینکه سرمایه آنها نابود نشود ورود کردند. نماینده مکرم ولی فقیه حضرت آیت الله ملک حسینی انسانی دلسوز و مردمی و پیگیر حقوق مردم هستند، دادستان استان انسانی صادق  شریف و مومن است، تمام تدابیر، ظرفیت ها و  امکانات خود و همکارانشان را برای رسیدگی به حق و حقوق مردم میگذارند. تمامی اموال و سرمایه های توقیف شده مال مردم است، دادستان در جهت صیانت از سرمایه مردم اقدام خواهند کرد، اگر ورود نمیکردند آخر عاقبت آن ورشکستگی بود و سرمایه های مردم از بین می رفت. دادستان و مسئولان استان و شهرستان  به همکاری و همراهی شما نیاز دارند.

۵) مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل میکند. تجمعات و شلوغی کردن مشکل شما را حل نخواهد کرد، از تریبون مقدس نماز جمعه اعلام میکنم مردم شریف و عزیز شهرستان بهمئی آرامش خود را حفظ کنید و بدانید تجمعات مشکل را حل نخواهد کرد، در سطوح مختلف نمایندگانی را انتخاب و حق و حقوق خودتان را از طریق نمایندگان خودتان پیگیری کنید. مسئولان موظف به همکاری و پاسخگویی صادقانه و عادلانه با نمایندگان هستند

مسئولان به بنده قول دادند در اولین زمان ممکن و بعد از حسابرسی و میزان دارایی با رعایت حق عدالت، صحت، دقت و صداقت نسبت به احقاق حق مردم اولویت  بندی میشود و مطالبات مردم پرداخت میشود.

 

وضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنندوضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست، مردم در فشار هستند/ کم تدبیری مسئولین کنونی در سیاست گذاری ،اجرا ، نظارت بر بازار طلا، ارز و مسکن عقب ماندگی زده است/ مطالبه صحیح در بستر صحیح قانونی مشکل شما را حل می کند/ مسئولین قول دادند که مشکل را به زودی حل کنند

نظر جدید

پربازدیدها