چهارشنبه، 25 مرداد 1402 00:00 کد مقاله : 14020525006
سیروس بزمی
نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار + جزئیات و عکس

به گزارش پایگاه خبری رهیافت جنوب، نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با خبرنگاران این شهرستان به مناسبت روز خبرنگار برگزار گردید.

مسعود فرح بخش مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و تبریک روز خبرنگار گفت: شما خبرنگاران بدون هیچ گونه چشم داشت و توقعی و با عشق و عِرق خالصانه در حال فعالیت خبری هستید و به بازتاب اخبار شهرستان می پردازید‌ که اگر حضور شما خبرنگاران نبود خیلی از کارهای اساسی و مهم که در شهرستان انجام شده است، انعکاس داده نمی شد.

نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار + جزئیات و عکس

وی افزود: به عنوان یک مسئول در این شهرستان و خدمتگزار مردم آماده دریافت انتقادات، پیشنهادات و راهکارهای تمامی همکاران، شهروندان و شما خبرنگاران عزیز هستیم.

فرح بخش در مورد عملکرد و کارهای انجام شده در اداره آموزش و پرورش شهرستان از فرودین تا مردادماه امسال به صورت کوتاه گفت: در بحث آموزشی تلاش های خوبی صورت گرفته است که یکی از دغدغه های شهروندان و این حقیر ایجاد مدرسه نمونه دخترانه در کنار مدرسه نمونه پسرانه امام حسین بود که بعد از تلاش های انجام شده توانستیم مجوز مدرسه نمونه دخترانه هاجر را با همکاری مدیر کل محترم اخذ کنیم که امسال هم برای تحصیل دانش آموزان در این مدرسه از طریق آزمون مدارس نمونه دولتی امکان پذیر خواهد بود و دیگر نیاز نیست فرزندان نمونه این دیار به شهرستان های همجوار بروند.

وی افزود: همانطور که اطلاع دارید در سال گذشته ۹ مدرسه جدید به فضای آموزشی شهرستان اضافه شد که آخرین مدرسه هم مدرسه سعدی ده صفر برای مهر ماه افتتاح خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی گفت: اقداماتی که برای مدارس جدید صورت گرفته است با تلاش های انجام شده از طریق یک خیر و مدیر کل نوسازی مدارس صورت گرفته است  که ان شاء الله مدرسه سه کلاسه آب الوان به زودی کلنگ زنی خواهد شد، در کنار این مدرسه خیرساز ما پیگیر دو مدرسه یک کلاسه در روستای دوراب و روستای چاه روغنی هستیم که در مراحل نهایی می باشد.

نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار + جزئیات و عکس

وی ادامه داد: ۶ مدرسه در سطح شهر و روستاها داریم که این مدارس سنگی هستند و مبلغ ۳۴ میلیارد اعتبار اختصاص داده شد و در مرحله نهایی هستیم که تخریب آنها به زودی با همکاری اداره کل نوسازی مدارس انجام می‌شود و ساخت مدارس جدید به زودی شروع خواهد شد.

فرح بخش گفت: هم اکنون رنگ آمیزی و شاداب سازی مدارس را در دستور کار داریم، تغییر دکور دفتر مدیر آموزش و پرورش و ایجاد سالن انتظار ارباب رجوع و ان شاءالله به زودی بحث اتاق های اداری و امور اداری را با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون به صورت تغییر کلی آغاز خواهد شد.

برگزاری جشن روز معلم بعد از چندین سال، بحث برق کشی مدارس در سطح شهر لیکک داشتیم و دیگر مدرسه ای که مشکل قطعی برق داشته باشد را نداریم و نصب وسایل سرمایشی در تمام کلاس های درسی را داشتیم.خرید تشک و پتو برای تمامی خوابگاه های دانش آموزی  از کارخانه های تولیدی شهر اصفهان داشتیم که تا قبل از ۱۵ شهریور تمامی خوابگاه ها با پتو و تشک تجهیز خواهند شد.

وی در خصوص آموزش در سطح آموزش و پرورش شهرستان گفت: با مشورتی که از معاونت آموزشی و کارشناسان آموزش شهرستان داشتیم، امسال هم در مدارس نمونه امام حسین و نمونه هاجر در پایه دهم مثل مدارس خاص شهرستان های همجوار زنگ هفتم و هشتم برای کلاس های جبرانی در دروس پایه نهادینه کنیم. امسال هم مثل سال قبل در دستور کار داریم که معلم پایه اول و ششم حتما فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان باشند. 

فرح بخش افزود: در خصوص تفکیک جنسیتی در مدارس، پارسال در چهار مدرسه تفکیک جنسیتی را انجام دادیم، امسال هم با توجه به تاکید مدیر کل محترم دو مدرسه را داشتیم، یکی مدرسه متوسطه اول در شهرک ولیعصر و مدرسه ابتدایی مسکن مهر شهر لیکک و با توجه به تقاضای اولیا و آسیب های که ممکن بود وجود داشته باشد بحث تفکیک جنسیتی را در دستور کار داریم که تا قبل از مهر ماه آن را انجام خواهیم داد.

نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار + جزئیات و عکس

وی در خصوص چمن مدارس گفت: در سال گذشته سه مدرسه را به چمن تجهیز کردیم و از فروردین ماه تا به حال دو چمن را زیر سازی کردیم. چمن مدرسه مسکن مهر در هفته گذشته مصوب شد که مجموع نصب چمن در مدارس به شش چمن خواهد رسید و طبق قولی که مدیر کل محترم و معاونت پرورشی و تربیت بدنی دادند سه چمن مصنوعی دیگر که در روستاهای سیاهشیر و دو چمن دیگر در مدارس شهر لیکک به زودی زیر سازی و نصب آنها انجام خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان در پایان در بحث هوشمندی سازی مدارس گفت:  تا الان ۱۰ پرده نمایش را در کلاس های درسی نصب کردیم که ان شاء الله برنامه جدید جهت هوشمندی سازی مدارس در دستور کار قرار دارد و تا قبل از مهرماه آنها را هوشمند خواهیم کرد.

در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر و سپاس از خبرنگاران شهرستان تجلیل شد.

نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار + جزئیات و عکس نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار + جزئیات و عکس نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار + جزئیات و عکس نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار + جزئیات و عکس نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار + جزئیات و عکس نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار + جزئیات و عکس نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار + جزئیات و عکس

نظر جدید
پربازدیدها